Zadar lako protiv Kvarnera
Piše: | Objavljeno 23.5.2007 u 20:38.

Košarkaši Zadra u posljednjem su kolu A-1 Lige za prvaka lako savladali neambicioznu momčad Kvarnera.
Riječani su bolje otvorili susret, čak i poveli uz sjajnu igru splićanina Jere Macure koji je zabio 28 poena od čega čak 24 u prvom poluvremenu.
Ipak, Zadar se budi i riječani pokazuju sve svoje slabosti.
Serijom 15-0 gosti se odvajaju na +10 te zadržavaju prednost do kraja prve četvrtine 28-18.

U drugoj četvrtini, trener domaćina Dražen Brajković radi određene rotacije u momčadi, te se riječani, ponovo preko sjajnoga Macure, uspijevaju približiti na samo -2 (35-37).
Zadar je do kraja poluvremena odigrao čvrstu obranu i koševima Stipčevića i Perinčića ipak završio na +9 (37-48).

U drugom poluvremenu Kvarner se još jednom pokušao vratiti, i došao čak do 58-62, no zadrani ponovo kažnjavaju neiskustvo domaćih te se pri kraju treće četvrtine odvajaju na +7, 65-58.

Slika koja se provlačila kroz cijelu utakmicu, vidjela se i u posljednjoj četvrtini.
Kvarner se, po tko zna koji put, uspijeva približiti na -4 (79-75), no to je bilo sve od domaćina za večeras.
Zadar utakmicu i regularni dio sezone okončava serijom 14-0, te mu sada ne preostaje drugo nego spremati se za polufinalni ogled sa Zagrebom.
Kao i obično zadarski trojac Gečevski, English i Johnson bio je najbolji na utakmici dok su se kod riječana istakli Macura (samo u prvom poluvremenu) i Maleš (17 poena, svi u drugom poluvremenu).
Izgleda da je upravo to bio osnovni problem riječke momčadi tokom sezone.
Nemogućnost rotiranja kvalitetnih igrača, i igra "toplo-hladno" nositelja igre glavni je krivac što je Kvarner sezonu okončao na pretposljednjem mjestu.

U ostala dva susreta posljednjeg kola Zagreb je u gostima pobijedio Cibonu čime je ostvario plasman u NLB ligu iduće sezone, dok je nemotivirani Split, nakon što je saznao rezultat iz Ciboninog tornja, poražen u produžecima od Cedevite. Nakon 77-77 na kraju utakmice, domaći su u produžecima zasluženo slavili 92-85.