Pobjeda Cibone u Jazinama
Piše: | Objavljeno 22.5.2007 u 14:20.

Zadar će u doigravanje košarkaškog Prvenstva Hrvatske krenuti sa druge pozicije.
Epilog je to jučerašnjeg susreta u Jazinama u kojem je Cibona, iznenađujućom lakoćom pobijedila momčad Zadra.
Konačni rezultat bio je čak plus 16 za goste, 99-83.
Zadrani su vrlo loše otvorili utakmicu.
Nakon početnog vodstva 2-0, Cibona je potpuno preuzela inicijativu, te je bez problema zabijala pored katastrofalne zadarske obrane.
English nije imao svoj dan, kao ni Gečevski (18) i Lalić (8), koje su gostujući centri Andrić (23) i Wright (19) u potpunosti nadigrali.
Tako se Cibona već na kraju prve četvrtine odvojila na +9.
Gosti su u drugoj četvrtini još povećali svoju prednost, koja je za Zadar do kraja utakmice ostala nedostižna.
Iako je suđenje, po tko zna koji put, bilo u korist zagrebačke momčadi, to Zadru ne smije bit alibi za poraz.
Jedine svjetlije točke kod domaćina bili su Barać (13) i Johnson (17), no to nije bilo dovoljno da se parira raspoloženim zagrepčanima potpomognutim sucima.
Utakmica je praktički okončana već u 30. minuti, kada je dosuđena tehnička pogreška treneru Zadra Aleksandru Petroviću, nakon čega su Žuža i Kus (20) pogodili slobodna bacanja i odveli Cibonu na nedostižnih 16 razlike.

Ipak konačni zaključak ove utakmice ne mora nužno biti posve negativan.
Poraz je uvjerljiv i posebno bolan za navijače, međutim znači samo prednost domaćeg terena u finalu, a Zadar je ove sezone već pokazao da može pobijediti Cibonu u Zagrebu.
Sada Zadranima predstoji susret u Rijeci protiv Kvarnera, te polufinale u kojem će protivnik biti najvjerojatnije Split, ukoliko u posljednjem kolu Zagreb ne pobijedi Cibonu.

Na kraju treba spomenuti i ono najbolje kod Zadra, ne samo u ovoj utakmici, nego i tokom cijele sezone, i svih ovih godina.
To je naravno zadarski Tornado koji je priredio fantastičnu koreografiju i navijao 40 minuta bez prestanka.
U dvoranu se natiskalo preko 4000 ljudi, te stvorilo ambijent kakav samo Tornado i Zadar mogu pružiti.