Rukometaši Zadra pobjedom završili sezonu
Piše: | Objavljeno 22.5.2007 u 0:52.

Rukometaši Zadra, u posljednjem su kolu 2. Hrvatske rukometne lige pobijedili prvog Trogira rezultatom 35-30.
U utakmici u kojoj se igralo samo za prestiž presudila je volja i motivacija Zadrana da se dostojno oproste od svoje, ove sezone malobrojne publike ali i da istaknu svoju kandidaturu za prvu ligu iduće sezone.
Trener domaćih Roko Paleka praktički je 60 minuta na terenu držao istu sedmorku, iz koje se posebno istakao vratar Plazina sa 20 obrana.
Humbolt i Brkljača zabili su po 8, Surać 6, Jerak 5, a Škulić i Zelić po 4 pogotka.
S druge strane trener Trogira odmarao je najboljeg igrača Nenu Bobana za kvalifikacije za prvu ligu.
Unatoč tome sjajni je Boban zabio 8 pogodaka, od čega sedam za redom na početku drugog poluvremena.
Prvi strijelac Trogira bio je Šimović sa 10 golova.
Gosti su pred kraj utakmice čak i poveli 27-26, no zadarski su rukometaši odigrali fenomenalnu završnicu, te su serijom 9-3 okončali susret u svoju korist.
Nakon naporne sezone i ove posljednje pobjede jasno je vidljivo da ova generacija zadarskih rukometaša ima talenta i potencijala.
Sada je na upravi kluba da to iskoristi na najbolji mogući način, nadamo se skorim povratkom u najviši rang hrvatskog rukometa, možda već iduće sezone.

RK Biograd jučer je doživio još jedan poraz na svom terenu.
Kamičak Sinj bio je bolji 31-27, te je Biograđane, koji su već neko vrijeme suočeni s trećeligaškom realnošću, ostavio na samo 6 bodova ove sezone.
Jedina svijetla točka kod domaćina bio je Markić sa 7 pogodaka.