Sjajni uspjesi mladih zadarskih košarkaša
Piše: | Objavljeno 21.5.2007 u 15:37.

Split je protekla dva dana bio domaćin završnice prvenstva hrvatske za kadete.
Sjajan uspjeh postigli su mladi zadarski košarkaši koji su pobjedama, prvo u polufinalu nad Splitom (91-81), a potom i u finalu nad Šibenikom postali prvaci Hrvatske.

Najboljim igračem i strijelcem turnira proglašen je Zadranin Toni Prostran koji je u dvije utakmice postigao ukupno 80 poena!!!

U finalnom susretu Zadar je pobijedio momčad Šibenika rezultatom 110-90.
Nakon izjednačene prve četvrtine, Zadrani su se u drugoj razigrali, te su do kraja poluvremena stigli do prednosti od 12 poena (51-39).
U drugom poluvremenu mladi su zadarski košarkaši još povećali tu prednost, te je bez problema zadržali do kraja utakmice.
Osim Prostrana istakli su se još i Mikulić, Batur, Crnjak i Blažević koji je dominirao u skoku.
Pri kraju utakmice trener Zadra Rudolf Tičina dao je priliku svim igračima, koji su na taj način stekli sjajno iskustvo koje će im zasigurno koristiti u budućnosti.

Treće mjesto na završnom turniru osvojila je zagrebačka momčad "Fenix" koja je pobijedila prošlogodišnjeg pobjednika Splita 80-62.

Kadetski prvaci Hrvatske 2007:
Mikulić, J. Pelczmann, M.Pelczmann, Blažević, Uzelac, Zrilić, Prostran, Batur, Grgeć, Dujić, Crnjak, Vlaić
Trener: Rudolf Tičina

Još je jedna zadarska ekipa slavila proteklog vikenda.
To su pretkadeti KK Zadra koji su u finalu Županijske lige pobijedili drugu zadarsku momčad "Prvi koš".
U izuzetno zanimljivom i napetom finalu KK Zadar je slavio rezultatom 82-74.
Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Emilijo Banić (36), brat reprezentativca Marka, dok se kod poraženih naročito istakao Anđelo Ivanov sa 33 poena.

Obje će momčadi uskoro nastupiti i na prvenstvu Dalmacije, odakle će tražiti prolaz u završnicu prvenstva Hrvatske.