ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Zadrani slavljem protiv Riječana vratili vrh

Momčad Zadra vratila je vrh A-1 ligaškog društva uvjerljivo svladavši kod kuće Kvarner 2010 (82:57). Bitno oslabljeni Riječani bez Šimovića i Češkovića su se nekako držali do odlaska na odmor (42:34), da bi se u nastavku potpuno raspali. Naglićevi dečki su u drugih 20 minuta primili 40, a istodobno zabili samo 23 koša. Više nego dovoljno za 11. poraz sezone i definitivni oproštaj od Lige za prvaka. U 15. zadarskom slavlje svih 12 igrača se upisalo u strijelce, najviše Vrbanc (14) i Delaš (11). Kod Riječana je na visini zadatka bio jedino Pehar s 21 košem.

U šestoj minuti Riječanin na privremenom radu u Zadru, Goran Vrbanc, pogađa tricu za + 8 (12:4) domaćina. Riječani se vraćaju u 12. minuti nakon što je Pehar pogodio jedno od dva bacanja (26:23). Uslijedile su zadarske minute i nakon 11:2 serije Ivan Batur tricom u 16. domaćine odvodi na + 12 (37:25). Ipak, gosti su tada ponovo zaigrali obranu i na odmor otišli s kakvom-takvom nadom (42:34).

Ona nije bila dugoga vijeka budući da su Zadrani u trećoj dionici postigli 22 a pritom primili samo 12 koševa i prije posljednje četvrtine pobjegli na velikih + 18 (64:46). U tim se trenucima samo čekalo kada će domaćin otići preko 20, a to se dogodilo u 35. kada je Šango pogoodio s poludistance za 71:50. Igra Riječana tada se u potpunosti raspala  pa je momčad nekadašnjeg igrača Zadra Naglića upisala jedan od gorih poraza sezone.

Zadar – Kvarner 2010 82:57 (26:22, 16:12, 22:12, 18:11)

Zadar: Zadnik 4, Kaštropil 9, Šango 5, Batur 10, Ivanov 5, Krapić 7, Vrkić 7, Ramljak 2, Vragović 2, Smolić 6, Delaš  11, Vrbanc 14.
Kvarner 2010: Legović 6, Pehar 21, Blajić 11, Kučan, Boban 7, Cinac 3, Širko, Surina, Juričić 9, Lipovščak.