ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Zadrani se iz Ljubljane vraćaju s visokim porazom, Olimpija bježi s dna ljestvice

imageZadrani su u Ljubljanu otputovali s nadom i željom da odigraju što bolju utakmicu i po mogućnosti iznenade domaćina te odnesu pobjedu. Međutim, ništa od toga se nije ostvarilo, malo je toga funkcioniralo u momčadi Hrvoja Vlašića i Union Olimpija je visoko slavila 90:66…

Iako Union Olimpiji malo toga polazi za rukom u ABA ligi, protiv Zadra je bila u pravom izdanju i na razini igara kakve je pružala tijekom ove sezone u Eurokupu. S druge strane Zadrani su bili potpuno nemoćni i daleko od onoga što je priželjkivao trenerHrvoje Vlašić.

Obje momčadi su tražile pobjedu pod svaku cijenu jer u ovako izjednačenoj konkurenciji na kraju će svaka biti ključna. Ipak, Zadar nije uspio ponoviti igru protiv Radničkog, vratio se nekim starim navikama i to ga je odvelo u poraz.

Gosti su se držali punih 13 minuta i nisu dozvolili Olimpiji da se u tom početnom razdoblju značajno odvoji. Još u 13. minuti na semaforu je stajalo 22:19 za Olimpiju, ali onda je krenula velika serija.

U naredne tri minute Ljubljančani su napravili čak 13:0, pobjegli na 35:19 i potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom i rezultatom. Do odlaska na poluvrijeme situacija se nije značajnije promijenila i Union Olimpija je na velikom odmoru imala velikih 44:28.

Zadranima je bilo jasno kako moraju odmah na startu drugog dijela krenuti agresivnije i početi smanjivati visok zaostatak ako se žele vratiti u utakmicu, ali dogodilo se sasvim suprotno. Olimpija je drugo poluvrijeme otvorila tricama Salina iGailiusa, stigla do 50:28 i poručila gostima da im samo čudo donosi bodove u Ljubljani.

Čuda nije bilo, dapače, prednost domaćina iznosila je u drugom poluvremenu i 30 poena razlike i sve što je Zadar uspio bilo je ublažiti poraz.

Završilo je 90:66 za Olimpiju koja se tako približila Zadranima na ljestvici i ostavila Širokog usamljenog na dnu.

U gostujućem sastavu najistaknutiji su bili Josip Sobin sa 16 poena (7/9) i pet skokova te Marko Ramljak s deset poena (3/4). Kod domaćina Deividas Gailius je ubacio 19 poena (8/14), a Alex Stephenson17 (7/8) uz osam skokova. Jakov Vladović je za 25 minuta svojim Zadranima ubacio osam poena (2/4) uz četiri skoka i četiri asistencije, a Paolo Marinelli je za pet minuta promašio pokušaj za dva.