ZADAR Sport

Zadar slavio protiv Cibone!

Josip Sobin (Foto: Zadarski list)

U 12. kolu Lige za prvaka košarkaši Zadra su nadigrali Cibonu 70-60.

Trećom pobjedom u nizu proziv zagrebačkih klubova Zadrani su dva kola prije kraja natjecanja osigurali doigravanje. Za povrdu trećeg mjesta i nastupa u regionalnoj ligi i sljedeće godine potrebno im je još da neokrnjeni prođu gostovanje kod Zaboka i domaći sraz s Kvarnerom.

Vlado Ilijevski svojim je tricama u završnici susreta Ciboni dao prednost u eventualnom raspletu prema kojem bi obje momčadi na kraja natjecanja imale isti broj pobjeda i poraza.

U prvom susretu u Zagrebu bilo je +11 za Cibonu, a dva kola prije kraja Cibona ima i pobjedu više.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj borbi. U trećoj Zadar je uvijek bio korak ispred te u završnu ušao s prednošću 45-40.

Uslijedio je zadarski bijeg na +17 (57-40) u 35. minuti. Sve je mirisalo na potop Cibone, no s pet trica u završne tri minute gosti su uspjeli izbjeći poraz veći od 11 koševa.

U zadarskim redovima najefikasniji je bio Josip Sobin s 15 koševa. Lovre Bašić je postigao 12 poena uz 10 asistencija.