ZadarZadne-Izdvojeno

Zadar i dalje neporažen, uvjerljivo slavlje protiv riječkog Kvarnera

ABA liga: Zadar - Mega VizuraZadarska momčad ostala je i nakon petog kola neporažena. Momci Rajka Vidakovića uvjerljivi su bili i protiv Kvarnera upisavši pobjedu s +12. Ova pobjeda Zadru je važna jer su nastavili pobjednički niz i ostali jedina neporažena momčad u Ligi za prva, a i pobijedili su izravnog konkurenta za treću poziciju koja vodi u ABA ligu.

Zadar se s gostovanja kod riječkog Kvarnera vraća s dva boda i upisanom pobjedom 79:91. Utakmicu su momčadi otvorile podjednako, a prvu ozbiljnu prednost imali su Riječani koji su serijom 6-0 prešli u vodstvo (16:11). Zadar je brzim odgovorom došao do izjednačenja, ali domaćini su tricom koju je postigao Antonio Boban stigli do svog posljednjeg vodstva u utakmici. Zadrani su tada preuzeli kontrolu i nametnuli svoj ritam te serijom 18-8 stekli prednost koju nisu ispustili do kraja susreta. Četvrtina je završila rezultatom 27:34. U nastavku su gostujući igrači nastavili s odličnom igrom i do kraja poluvremena, predvođeni odličnim Markom Lyonsom došli na +12.

U drugom poluvremenu Kvarner nije uspio pronaći odgovor na sjajnu zadarsku igru, a igrači Rajka Vidakovića u 26. minuti dolaze do najveće prednosti susretu pri rezultatu 50:71. Do kraja treće četvrtine Kvarner je smanjio razliku na 13 poena zaostatka te u posljednju dionicu igre ušao s donekle prihvatljivom razlikom. U 34. minuti domaći igrači došli su na samo četiri koša zaostatka (74:78). Od tog trenutka gosti su upisali 13 poena, a Kvarner samo pet do kraja susreta te je pitanje pobjednika bilo riješeno. Zadar je s ovom pobjedom ostao jedina neporažena momčad u Ligi za prvaka i povećao svoje šanse u borbi za treće mjesto koje ih i iduće godine vodi u ABA ligu.

Zadar je do pobjede stigao na krilima konstantno sjajnog Lyonsa koji je postigao 25 poena (3/7, 5/9 trica), dodavši tome pet skokova i isto toliko asistencija. Marko Šutalo ubacio je 16 poena (2/3, 4/6 trica), a isti broj poena imao je i Ive Ivanov (5/9, 0/1 trica) uz osam skokova i dvije asistencije. Najbolji strijelac riječke momčadi bio je Bojan Krivec sa 17 poena (4/12, 1/3 trica) uz skok i sedam asistencija.