ZADAR SportZadne-Izdvojeno

VIDEO Zadar izgubio derbi začelja, navijači tražili ostavke

ABA liga: Zadar - Mega VizuraKošarkaši Zadra ubilježili su vrlo neugodan poraz u derbiju začelja protiv slovenske Krke. Na debiju novog trenera Ivana Sunare Zadar nije uspio pobijediti direktnog rivala za ostanak u regionalnoj ligi…

Bila je to jedna od onih utakmica koje se jednostavno moralo dobiti. Zadar je s novim trenerom Ivanom Sunarom u svojoj dvorani dočekao direktnog suparnika u borbi za opstanak Krku iz Novog Mesta i ubilježio vrlo neugodan poraz.

Cijeli susret protekao je u izjednačenoj borbi i velikoj nervozi nakon koje su obje momčadi zajedno jedva prebacile 100 poena. Zadar je u prvom poluvremenu imao najviše 6 poena prednosti (33:27 u 18. minuti), koju je početkom treće četvrtine podigao na maksimalnih 37:29.Krka je, međutim, bila strpljiva i kažnjavala zadarske promašaje koji su uslijedili, treću četvrtinu završila serijom 16:5 i u posljednji period utakmice unijela prednost 42:45.

Taj minimalan zaostatak Zadar ipak nije uspio prevaliti. U posljednju minutu ušlo se s 53:53, Klubočar je pogodio šut, Bečirovič dva bacanja i Zadru je sudbina u ovoj utakmici bila zapečaćena. Još uvijek postoji nada da nije i regionalna budućnost, no za to će Zadar u završnici sezone morati ugrabiti poneku “veliku” pobjedu.

U lošoj utakmici dvije momčadi su zajedno ispalile 38 trica, a pogodile 5 (Zadar dvije, Krka tri). Josip Sobin je bio najbolji kod Zadra s 15 poena i 13 skokova, Ive Ivanov je ubacio 13 uz 5 skokova. Kod Krke je samo Sani Bečirović bio dvoznamenkast (12 poena), Klobučar i Booker ubacili su po 9.

Poruke Skroči, upravi i Kalmeti?

– Ljutiti navijači povicima ‘Skroče odlazi’ i ‘Uprava odlazi’ uprli su prstom u one koje drže krivcima za ovakvo stanje u klubu, misleći pri tom na sportskog direktora Branka Skroču i cjelokupno vodstvo kluba. I tijekom utakmice su velikim transparentom iskazali solidarnost s trenerima koji se u Zadru mijenjaju kao na traci dok strukom vladaju, kako su napisali, Youtube stručnjaci – piše portal 057info.

A na koju glavu su navijači Zadra mislili, ne zna se jer to nisu napisali. Možda i nisu trebali, jer se itekako zna tko godinama vedri i oblači Košakraškim klubom Zadar i tko je telefonski mijenjao i postavljao trenere. Osoba o kojoj pričamo, a bez koje se ne može napraviti niti jedan konkretniji i ozbiljniji potez u klubu je dugi niz godina je Božidar Kalmeta.