VIDEO – KK Zadar poražen u Podgorici, primili su 105 koševa od Budućnosti

0

U 2. kolu regionalne ABA Lige, košarkaši Zadra doživjeli su poraz u Podgorici. U dvorani Morača pred 1700 gledatelja, Budućnost je svladala Zadar rezultatom 105-89.

Trener Zadra Ante Matulović na parket dvorane u Morači poslao je petorku Marinković, Vladović, Brzoja, Barać i Mazalin, koja je nakon tri uvodne minute igre povela 7-4, primoravši tako trenera Budućnosti da pozove prvu minutu odmora u utakmici.

Vlado Šćepanović tražio je veći aganžman svojih momaka na terenu, međutim pitalo se tu nešto i goste iz Zadra, koji su i nastavku prve četvrtine odigrali potpuno ravnopravno s domaćinom, što ukazuje i rezultat 25-25 nakon prvih deset minuta igre.

Ubačajem Jurice na početku druge četvrtine, Zadar je poveo 27-25 i stao. Budućnost je serijom 11-0 iskoristila pad koncentracije u redovima gostujuće momčadi. Par brzopletih pogrešaka u napadu i domaćin je koševima Šehovića i Jamesa poveo 36-27.

Polovicom druge četvrtine prednost Budućnosti povećana je na +12, (43-31), međutim Zadar se do kraja prvog poluvremena donekle stabilizirao, tako da se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 57-46 za Budućnost.

Nakon prvih dvadeset minuta igre, Suad Šehović predvodio je listu najboljih strijelaca kod domaće momčadi sa 15 poena, James je dodao 12. S druge strane u dresu Zadra, Marinković je bio prvi strijelac sa 13 poena, Brzoja i Vladović dodali su po 10.

Budućnost je pokušala pitanje pobjednika riješiti odmah u prvih pet minuta nastavka. Zadrani su za to vrijeme ubacili skromna četiri koša a primili 13, što je rezultiralo prednošću Budućnosti od okruglih 20 koševa viška, 70-50. Pokušao je trener Zadra minutom odmora dovesti svoje igrače u red, međutim sve do posljednje minute treće četvrtine, prednost Budućnosti iznosila je sigurnih dvadeset koševa prednosti, 80-60.

Tada na scenu stupaju Brzoja i Mazalin, koji kreiraju seriju 8-2 s kojom Zadar na kraju treće četvrtine smanjuje zaostatak na  ipak prihvatljivijih 14 koševa zaostatka, 82-68.

Dodatnu nervozu u redove domaće momčadi unio je koš Baraća i jedno realizirano slobodno bacanje Marinkovića na otvaranju posljednjih 10 minuta utakmice, tako da su gosti serijom 11-2 smanjili na  82-71, što je ponovo vratilo bar neku rezultatsku  neizvjesnost uoči posljednjih osam minuta igre.

Nažalost, bolje od toga nije išlo. Zadar je u jednom trenutku uspio smanjiti zaostatak na minus 8, no očita razlika u kvaliteti između ova dva protivnika došla je izražaja i Budućnost je na kraju utakmice upisala pobjedu rezultatom 105-89.

Šehović je predvodio listu strijelaca kod domaće momčadi s ubačenih 26 koševa,  James i Savović su dodali po 18. Williams sjajan sa 12 asistencija.

U dresu Zadra, prvi strijelac Boris Barać ubacio je 23 koša i uhvatio 7 skokova, Brzoja i Marinković dodali su svaki po 18. Jakov Vladović također solidan sa 16.

KK BUDUĆNOST – KK ZADAR  105-89  (25-25, 32-21, 25-22, 23-21)

Podgorica – Dvorana Morača. Gledatelja: 1700. Suci: Belošević Ilija, Jovčić Milivoje, Mitrovski Igor

KK Budućnost: Reynolds, Williams 6 (12 asistencija), James 18, Subotić 6, Šehović 26, Baćović, Slavković, Ilić, Savović 18, Nikolić 10, Popović 5, Vranješ 12

KK Zadar: Vladović 16, Jelenković, Krajina 2, Jurica 5, Špaleta, Brzoja 18, Marinković 18, Tomas, Barać 23, Vrkić, Mazalin 7