ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Vaterpolisti Zadra nadvisili dubrovački Bellevue

vkzadar

U petom kolu prve B hrvatske vaterpolo lige skupine jug zadarski su vaterpolisti na svom plivalištu na Višnjiku dočekali ekipu dubrovačkog Bellevuea. Nakon prošlotjednog remija protiv makarskog Galeba Zadrani su se večeras vratili na pobjednički kolosijek pobjedom nad Dubrovčanima 15:11.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno pa se tako nakon prve četvrtine koja je završila 2:2 na odmor također otišlo sa izjednačenim rezultatom 6:6. Ipak, u drugom dijelu domaći igrači ubacuju u brzinu više te se nakon treće četvrtine odvajaju na +2, 10:8. Do kraja samo odlaze na još osjetniju prednost te susret privode kraju sa četiri gola više na svom kontu.

Domaćine su predvodili mladi 18-godišnji Niko Jurlina i šibensko pojačanje Mate Zeljak sa po 4 pogotka, dok je kod gostiju isti broj pogodaka upisao Tino Cvjetković.

Zadrani su tako osigurali play-off prve B hrvatske vaterpolske lige u kojem će se trima najboljim ekipama iz južne skupine pridružiti tri najbolje ekipe sa sjevera.

Zadar 1952 – Bellevue 15:11 (2:2, 4:4, 4:2, 5:3)

Suci: Bura i Rončević (oba Šibenik)

Zadar 1952: Mate Brajčić, Ivan Vrbnjak 1, Marko Štefanek 1, Niko Jurlina 4, Mihovil Santini, Mate Zeljak 4, Marin Lokin, Vice Torić 1, Marin Stipić 1, Igor Šarić, Bruno Sabioni 2, Niko Torić 1, Marko Mijolović, Marko Šarić. Trener: Goran Jovančević

Bellevue: Mladen Miloslavić, Luka Mrvičić 1, Ivan Šteta, Tomislav Duždević 1, Vinko Fabris 2, Nikša Orlić, Nikola Pavličević, Mario Režić 1, Teo Dadić 1, Luka Vrdoljak 1, Tino Cvjetković 4, Lovro Čelar Čupić,Toni Rozić, Mateo Santić. Trener: Božo Valjalo.

Tablica: Galeb 13 bodova, Zadar 1952 11, Salona 6, Bellevue 3, Jadran Kostrena  1.