ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Turopoljska frka 2014, Zadranima sedam medalja

imageOvog vikenda u Velikoj Gorici održan je međunarodni judo turnir „Turopoljska frka“ 2014 na kojem je nastupilo oko 300 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Judo klub Zadar je nastupio pod vodstvom trenera Jurice Zankija i Stipe Grgasa sa 8 natjecatelja te osvojio 7 medalja. Zadarski judaši su se natjecali u kategorijama dječaka, djevojčica, mlađih kadeta i mlađih kadetkinja.

U uzrastu mlađih kadetkinja i mlađih kadeta Stipe Šestan i Nora Radovčić osvojili su srebrene medalje dok je Nina Katuša osvojila brončanu medalju. U uzrastu dječaka do 14 godina Jakov Džapo, Luka Mijić i Roko Tičić su osvojili srebrene medalje a Bartol Pilić brončanu medalju.Za judo klub Zadar još je nastupio i Grgur Matak koji ovaj put nije ostvario plasman.

Ovaj turnir, koji se inače boduje za Hrvatski super kup poslužio je Zadarskim judašima kao zadnja provjera sportske forme prije nadolazećeg prvenstva Hrvatske za mlađe kadete koje će se održati sljedeći vikend u Zagrebu.