ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Pregled A1 lige: Odlični Mikulić, Šango i Ceranja; Bujas, Jurjević i Palčić pobijedili treću u nizu

Ivan Mikulić

Odigrano je i treće kolo domaće A-1 lige.

U Rijeci je Kvarner savladao Zagreb 73:63. Od zadarskih predstavnika za Kvarner su nastupili Jure Škifić i Marijan Čakarun. Škifić je za 25 minuta upisao 15 poena uz 8 skokova i čak 9 pretrpljenih prekršaja za valorizaciju 28. Čakarun je za 19 minuta postigao 11 koševa uz 3 skoka za valorizaciju 15.
Za Zagreb trenera Danijela Jusupa nastupili su Ivan Novačić koji je za 18 minuta postigao 10 poena uz valorizaciju 8. Juraj Segarić se za 13 minuta nije upisao u strijelce.

Zabok je na domaćem terenu lako savladao GKK Šibenik sa 100:79. Za domaćine su nastupili trojica Zadrana. Petar Marić je za 22 minute ubacio 10 poena uz 8 skokova i 4 asista za valorizaciju 19. Josip Ceranja je odigrao odličnu partiju i za 19 minuta ubacio 22 poena uz 5 skokova i valorizaciju 24. Ivan Svoboda je postigao 13 koševa i tome dodao 3 asistencije za valorizaciju 17.

Alkar je teško porazio trostrukog prvaka Europe na svom terenu. momčad Splita sa 105:69. Zadarski bek Ivan Mikulić je za domaćine postigao 21 poen uz 7 asistencija i 8 pretrpljenih prekršaja za visoki index 36.

Križevci mladog zadarskog stratega Luke Bujasa su iznenađujuće ušli u sezonu. Ostvarili su treću uzastopnu pobjedu porazivši na svom parketu Dardu tricom Roka Rogića za 78:77 na samom kraju utakmice. Za Križevčane nastupaju i dvojica Zadrana, Dino Palčić i Eddi Jurjević. Prvi je za 23 minute na parketu postigao 5 poena uz 5 skokova i čak 6 ukradenih lopti za index 14. Jurjević je za 19 minuta ostvario solidan učinak od 9 poena i 5 skokova i valorizaciju 12.

Jolly JBS je na svom parketu ostvario prvu pobjedu sezone. Pobijedili su Slavonski Brod zadarskog trenera Nevena Plantaka sa 80:68. Za ”Bankare” je Mate Mrva postigao 16 uz 7 skokova i index 14. Kod Brođana je najbolji bio Franko Šango sa 19 poena  i valorizacijom 16 za 28 minuta, a Nikola Blažević je za 31 minutu postigao 7 poena uz 4 skoka i index 7.

Na ljestvici vode Alkar, Kvarner i Križevci s tri pobjede, slijede Zagreb i Zabok s dvije pobjede i porazom, potom Jolly JBS i Split sa pobjedom i dva poraza, dok su na začelju Darda, Šibenik i Slavonski Brod bez pobjede.