A1 LIGA
Šibenik: Zadar poražen od Jollya 75-73
Piše: R.I. | Objavljeno 24.2.2012 u 20:38.
Jolly JBS se slavljem 75:73 izjednačio sa Zadranima na drugome mjestu. Gosti su imali priliku za pobjedu, ali su dva Šangova pokušaja za tricu bila neuspješna

Košarkaši Šibenika slavili su u dalmatinskom derbiju, pobijedivši na Baldekinu Zadar 75:73. Uzbudljiva završnica otišla je na stranu domaćina, koji se pobjedom pred svojim navijačima sa Zadranima izjednačio na drugome mjestu ljestvice. Zadrani su imali priliku za pobjedu, ali su dva Šangova pokušaja za tricu bila neuspješna. Prvoga je blokorao Zadranin Mate Mrva, dok je drugi pokušaj u zadnjim sekundama ostao na prvome obruču.

U 12. šibenskom slavlju sezone daleko je najbolji bio Amerikanac Ronald Ross s 35 koševa i 6 asistencija. Ross je 15 sekundi prije kraja pogodivši jedno bacanje domaćina doveo do dva koša prednosti. Odličan je bio i Josipović s 19 koševa. U zadarskim redovima bolji od ostalih bili su Vragović s 17 koševa i Ivanov (14).

Prva četvrtina pripala je domaćinu (20:17), a do prvog opipljivijeg vodstva stigli su Zadrani koji su nakon dva bacanja Vragovića u 19. minuti pobjegli na 30:36. U trećoj dionici bolja igre Šibenika, koji nakon koša Rossa u 30. opet vraća vodstvo (59:54). U zadnjih pet minuta ušlo se u potpunom egalu. Zadrani su uglavnom imali koš prednosti, ali je više želje i srca na kraju ipak pokazao domaćin.
"Zadovoljan sam pobjedom. Dali smo puno energije i na kraju smo zasluženo slavili. Iskontrolirali smo skok i to je presudilo", objasnio je nakon ogleda domaći strateg Hrvoje Vlašić.

Jolly JBS - Zadar 75:73 (20:17, 12:19, 27:18, 16:19)

JOLLY JBS: Gabrić 3, Josipović 19, Mrva 7, Ross 35, Katura 2, Puljko 4, Režić, Vlaić, Vrlika 2, Petani, Vrsaljko, Grubišić 3.

ZADAR: Zadnik 6, Ivanov 14, Šango 5, Vrbamc 11, Vragović 17, Kaštropil 2, Smolić, Ramljak 1, Delaš 9, Krapić 5, Radić 3, Vrkić.