Puntamičani se osvetili Riječanima
Piše: Kosarka.hr | Objavljeno 29.1.2012 u 14:43.
Zadarsku je momčad do šestog slavlja sezone (65:57) predvodio Marić s 15 koševa

Petar Marić. Foto: Arhiva

Košarkaši Sonika Puntamike ostvarili su šesto slavlje sezone, pobijedivši u 15. kolu A-1 lige kod kuće Kvarner 2010 (65:57). Zadrani su vodili tijekom cijele utakmice i na kraju bez većih problema upisali bodove protiv Riječana, koji su nastavili s blijedim prezentacijama u gostima. U pobjedničkim redovima najefikasniji su bili Marić s 15 koševa i Šarlija (10), dok su goste predvodili Šimović (24) i Cinac (16).

Domaćin je bolje otvorio susret, dok je u uvodnom dijelu utakmice Riječane u igri držao snažni Teo Šimović, koji je stvarao velike probleme zadarskoj centarskoj liniji. Nakon Šarlijinog koša početkom druge četvrtine Puntamičani odlaze na plus osam koševa razlike (27:19). Domaćin je do kraja prvoga poluvremena uglavnom održavao prednost od sedam do deset koševa, da bi lagano opuštanje pred kraj iskoristili gosti i na odmor otišli s pristojnih - 4 (36:32). U prvome dijelu napadi nisu briljirali, a scenarij s malo koševa nastavljen je i u drugome dijelu.

Ipak, početkom drugoga poluvremena bolje su reagirali domaći košarkaši i nakon 5:0 serije pobjegli na + 9 (41:32). Sredinom treće dionice probudili su se i Kvarneraši, približivši se u jednom trenutku na samo koš zaostatka. Zadrani su ubrzo odgovorili i na krilima Dražovića vratili prednost od sedam, osam koševa. Novu nadu gostima donio je Cinac koji je u posljednjim trenucima treće dionice zakucavanjem u kontri Riječane vratio na minus 3 (50:47).

Na otvaranju posljednje četvrtine Zadrani rade mini seriju 5:0 i ponovo bježe na + 5 (55:47). Domaćin je u posljednje ubrzo stigao i do dovoznamenkaste prednosti, ušavši u posljednje dvije minute s deset koševa prednosti (65:55). To je bilo previše za indisponirane Riječane, koji su u preostalom vremenu samo uspjeli ublažiti osmi poraz sezone.

Sonik Puntamika - Kvarner 2010 65:57 (21:17, 15:15, 14:15, 15:10)
Sonik: Jurlina 4, Marić 15, Pešut 11, Čakarun 6, Dražović 8, Klarić, Segarić, Vraneš, Jurjević 3, Grabovac 4, Ramljak 4, Šarlija 10,
Kvarner 2010: Češković 2, Blajić 6, Lipovščak, Kučan, Šimović 24, Surina 8, Juričić, Cinac 17, Pehar, Boban, Legović, Širko