Juniori NK Zadar pokazali zube velikom Hajduku
Piše: ZDNews | Objavljeno 21.1.2012 u 12:23.

Frane Ikić Arhiva

Sinoć je odigrana prijateljska utakmica na Poljudu između Hajduka i Zadra u kojoj su još jednom "Bili" razočarali svoje navijače. Iako je krajnji rezultat bio 0:0, nogometaši Zadra pružili su jako dobru partiju, a rezultat dovoljno govori ako se uzme u obzir činjenica da je za Zadar tokom utakmice u igru ušlo čak 9 juniora, što je većini bio debi za seniore.

Trener domaćih Krasimir Balakov nije mogao računati na ozlijeđene Maloču i Lendrića dok je trener gostiju Dalibor Zebić očekivano izostavio Ivana Santinija, najboljeg strijelca prvog dijela Prve HNL.U prvom dijelu se, kako nam govore izvori koji su gledali utakmicu,na terenu odvijala anti-propaganda nogometa pa su igrači Hajduka u svlačionicu otišli pod zvižducima. Hajdukova igra nije imala ni glavu ni rep, sve se svodilo na pojedinačne pokušaje koje su gostujući igrači bez problema zaustavljali. Zadrani su igrali disciplinirano i borbeno, ali u prvih 45 minuta nijednom nisu ozbiljnije zaprijetili vrataru Blaževiću, koji je imao premijeru u dresu Hajduka.

U drugom poluvremenu su obojica trenera pružila priliku igračima s klupe, a Hajduk je u posljednih desetak minuta dodao gas svojoj igri. U 84. minuti lopta je nakon udarca Tomaša okrznula vratnicu, a okvir gola tri minute prije kraja pogodio je i K. Ljubičić koji je pokušao iznenaditi vratara gostiju. Splićani su imali još pokoju polušansu, no u tim trenucima iskazali su se mladi stoperi Zadra, a posebice junior Frane Ikić koji je, kako su nam rekli, u posljednjim minutama zaustavio par "mrtvih" prilika Hajduka.

HAJDUK - ZADAR 0:0

SPLIT - Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja 2000. Sudac: Goran Gabrilo. Pomoćnici: Petar Gabrilo, Mario Pepur (svi Split). Žuti kartoni: Šare (82')
HAJDUK: Blažević - Runje, Andrić (od 69' K. Ljubičić), Milović - Gabrić (od 59' Tomaš), Ozobić (od 46' Obšivać), Sušić (od 46' M. Barišić), An. Sharbini (od 56' Caktaš), Lima (od 69' Kukoč), Vukušić (od 69' Kiš), Vuković (od 69' Bencun).
ZADAR: Gluić (od 75' Borgelott), Jonjić (od 69' Ikić), Jerbić (od 61' Torbarina), Kovačević (od 74' Bašić), Sarić (od 69' Jurjević), Begonja (od 74' Viduka), Mujić (od 46' Ćurjurić), Vasilj (od' 61 Šare), Mršić (od 46' Ivančić), Banović (od 69' I. Tokić), H. Tokić (od 69' Miličević).