PORAŽENI SA 36 KOŠEVA RAZLIKE
Na otvaranju turnira Zadar izgubio od Budućnosti 101- 65
Piše: H. Bajlo | Objavljeno 23.9.2011 u 19:08.

Franko Šango Foto: Arhiva

Košarkaši Zadra doživjeli su debakl u prvoj utakmici turnira u spomen na sjećanje Mirze Delibašića u sarajevskoj dvorani Skenderija. Zadrani su za 40 minuta postigli 65, a igrači Budućnosti čak 101 koš. Prva četvrtina prošla je u izjednačenom ritmu, a oni koji su gledali utakmicu, dojma su da je Zadar puno bolje morao odreagirati u prvih 20 minuta. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 42-34 za Budućnost. I dok su neki vjerovali da se Zadar može vratiti u drugom poluvremenu, pokazalo se suprotno, Zadar je još više potonuo. Za 10 minuta igre, Zadrani su ubacili svega 10 koševa, a domaći sastav čak 27! Loša igra Zadra nastavila se i u posljednjoj četvrtini, koja je završila prednošću domaćina 32-21. U konačnici, Zadar je poražen sa velikih 36 koševa razlike.

BUDUĆNOST - ZADAR 101:65 (23:19, 19:15, 27:10, 32:21)

Budućnost: Anderson 7, Mihailović 6, M. Popović 3, M. Milošević 10, Božović 3, Vučević 17, Krstović 19, Vitkovac 2, Dubljević 17, A. Popović 9, Ivanović 8, N. Milošević.

Trener: Dejan Radonjić

Zadar: Delaš 4, Batur 8, Brnas, Ramljak 4, Radić 5, Šango 7, Olivari 4, Ivanov 15, Tončinić 10, Kaštropil 4, Zadnik 4, Vlaić.

Trener: Aleš Pipan