Borik poražen od Zagreba
Piše: 057info.hr | Objavljeno 6.4.2011 u 0:47.

Jure Škifić Foto: 057info

U utakmici 4. kola Lige za prvaka Borik je poražen od Zagreba u Jazinama 60-73.

Borik je imao vrlo dobro otvaranje, poveo je 14-6 i prepustio inicijativu Zagrebu. Gosti su s niskom petorkom, bez Žorića i Kasuna napravili seriju 15-2 i do kraja prve četvrtine stekao prednost 16-21.

U drugoj dionici „mravi" su nastavili povećavati vodstvo te su u 14. minuti stigli so 11 koševa viška (23-34). Borik nije dopustio da se tu utakmica prelomi, napravio je seriju 8-0 i stigao do minusa od tri koša 31-34 u 20. minuti.

Nakon trice Jure Škifića na otvaranju drugog poluvremena Borik je zaspuhao za vrat gostima (34-36), no vrlo brzo Zagreb je preuzeo konce igre u svoje ruke i serijom 7-0 pobjego na +9 (34-43). Borik se znao približiti, no osim dobre obrane za preokret je bila potrebna i napadačka reakcije, koje nije bilo pa je u 27. minuti na semaforu svijetlilo +10 za goste (39-49).

S dvije individualne kcije Škifić je približio domaćine na 43-49, no protiv Zagreba jedan raspoloženi igrač u napadu nije bio dovoljan pa su se gosti brzo vratili na +10 (43-53).

Jurjević je tricom u 33. minuti probudio nadu domaćina. Bilo je tada 52-58, ali u minutamaa koje su uslijedile vdijelo se da u rukama i nogama igrača Borika nema snage. Otpor Borika slomljen je tri minute prije kraja kada su „mravi" poveli 52-68.

Zagreb je ozbiljno shvatio gostovanje u Jzinama, igrao je čvrstu obranu 40 minuta i vrlo dobro "snimio" akcije Borika te na kraju zasluženo slavio 60-73.