A1 LIGA ZA PRVAKA
Pobjeda u Sinju: Grdovićeva družina lako svladala Alkar
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 4.4.2011 u 20:13.

Marko Car Foto: Arhiva

U 4. kolu A1 Lige za prvaka košarkaši zadra pobijedili su u Sinju momčad Alkara rezultatom 52-69. Zanimljiv je i podatak kako je Car odigrao svih 40 minuta. Postigao je 30 koševa uz 6 skokova i 5 asistencija. Bilan je zabio 13 koševa uz 7 skokova. Brandon Brown zabio je također 13 koševa.

U redovima poraženog Alkara, bolji od ostatka momčadi bio je Ivica Radić sa 13 koševa i 11 skokova.

Zadrani su u utakmicu ušli furiozno. Igrači trenera Grdovića lako su poveli 14-0, no domaći su se trgnuli pred kraj prve dionice, te su uspjeli doći na -7 (12-19). I u drugoj dionici susreta Zadrani su odigrali čvrsto i agresivno u oba smjera, posebice u obrani. Tako domaći nisu uspjeli zabiti puno koševa. Točnije, u 10 minuta zabili su ih svega 9, dok je Zadar zabio 19. Svoj doprinos dali su i Olivari i Brown, a priliku je Grdović u drugoj četvrtini dao i mladom Ahmetbašiću i Dundoviću.

I u drugom poluvremenu Zadrani su odigrali odlično. U 25. minuti susreta Zadar je imao čak 27 koševa viška. Do kraja treće četvrtine, prednost Zadra je pala. Ipak, Zadrani u posljednju dionicu susreta ulaze sa velikih 19 koševa prednosti (34-53).

Do kraja utakmice, trener Grdović priliku je pružio onim najmlađima, Baturu, Vlaiću i Ramljaku.

KK Alkar – KK Zadar 52-69 (12-19, 9-19, 13-15, 18-16)

KK Alkar: Blajić 8, A. Bilobrk 4, Anzulović 8, Modrić, Bilobrk, Erceg 8 (6 sk.), Delaš 3 5 sk.), Radić 13 (11 sk.), Primorac, Marić 4, Ćurković 4, Župić (5 sk.).

KK Zadar: Car 30 (6 sk., 5 as.), Vladović 2 (5 sk.), Batur 2, Ahmetbašić, Ramljak, Dundović 1 (6 sk.), Marčinković 2, Olivari 4, Ivanov 2, Brown 13, Bilan 13 (7 sk.), Vlaić.