JOŠ JEDAN PORAZ...
Obrambene rupe: Zadar poražen od Radničkog 97-89
Piše: Hrvoje Bajlo / SP | Objavljeno 28.1.2011 u 22:41.

Mario Dundović Foto: 057info

Košarkaši Zadra poraženi su u 19. kolu regionalne NLB lige u Kragujevcu od Radničkog rezultatom 97-89. Zadrani su u prvoj četvrtini primili 27 koševa, a dali ih 22. Najbolji u redovima Zadra bili su Dundović sa 22, te Car sa 19 postignutih koševa. Kod Radničkog se najviše istakao Vukosavljević sa 28 ubačaja.

Utakmica je otvorena tricom Markovića, da bi s druge strane Brown smanjio na minimalno vodstvo. Koševima Vukosavljevića, kasnije i Čakrevića, domaći sastav došao je do 10-4. S druge strane, Zadar se u igru vraćao preko Cara i Marčinkovića, koji su zabili dvije trice za smanjenje (12-9 Car i 14-12 Marčinković). Ipak, do kraja poluvremena Zadar je ostao na -5 koševa zaostatka.

U drugoj dionici susreta vidjeli smo kudikamo bolju igru Bujanove družine. Prvo je Dundović zabio tricu za 27-25, da bi kasnije Brane Longin također zabio tricu za 31-28. Još jednu tricu zabio je danas šuterski raspoloženi Mario Dundović za izjednačenje, 31-31. Koševima Longina, kasnije i još jednom tricom Dundovića, Zadar je poveo 33-38. Do kraja četvrtine Zadrani su uspjeli zadržati prednost od dva koša, pa se na veliki odmor otišlo s rezultatom 42-44.

I onda potpuni raspad sistema. U pretposljednjoj dionici susreta Zadrani su postigli svega 20 koševa, a primili čak 32. Nije pomogla ni jedna trica Dundovića. Zadar je u obrani djelovao bezglavo i potpuno pogubljeno. Nešto bolje odigrali su igrači Zadra posljednju dionicu susreta, no previše se koševa primilo u trećoj četvrtini da bi se sve greške uspjele nadoknaditi. Pri rezultatu 82-73, Car pogađa dva slobodna bacanja, a Stojačić s druge strane sve anulira brzom tricom. Koševima Masona, Cara, te tricom Longina, Zadar dolazi na 85-82 tri minute prije kraja utakmice, no više nije bilo snage. Konačan rezultat bio je 97-89 za Radnički.

Suci: Roman Kolar (SLO), Zdravko Rutešić (MNE), Mario Majkić (SLO)
Rezultat: 97-89 (27:22, 15:22, 32:20, 23:25)
Gledatelja: 3000

KK ZADAR: Car 19, Batur, Mason 6, Dundović 22, Marčinković 9, Olivari, Ivanov, Brown 16, Bilan, Pelczmann, Žuža 3, Longin 14.

KK RADNIČKI: Stojačić, Lee 11, Maksimović, Miletić 11, Marković 18, Mijatović, Gaddefors, Špica 4, Čakarević 9, Stojačić S 9, Rakić 7, Vukosavljević 28.