IDE SE DALJE!
Zadar se plasirao u drugi krug EuroChallenge kupa
Piše: H. Bajlo | Objavljeno 21.12.2010 u 20:58.

Pavle Marčinković Foto: ZadarSport

Košarkaši Zadra sinoćnjom pobjedom protiv ETHA-e 81-76 u dvorani Krešimira Ćosića plasirali su se među 16 najboljih EuroChallenge kupa. Upravo ova pobjeda Zadranima daje dodatni vjetar u leđa pred utakmicu sa Širokim koju Jusupovi izabranici igraju u četvrtak, također na domaćem parketu.

Već u prvoj četvrtini Zadrani su ostvarili veliku prednost od 18 koševa (28-10). Krenulo je s koševima Cara i Ivanova, a sve je dobro pratio danas sjajni Pavle Marčinković koji je iz kontri odlično obavljao svoj posao. Pred kraj prve dionice, Zadrani su rezultat 24-6, ipak, u konačnici su gosti uspjeli doći do svog desetog koša.

Upravo preko odlično raspoloženog Marčinkovića, prednost Zadra rasla je i u drugoj dionici. Došli su Zadrani do 30-10, no gosti se nisu predavali, stigli su do 35-21. Serijom Zadra 8-2, Zadrani dolaze do 42-23, što je ujedno bio i konačan rezultat nakon prvih 20 minuta.

Marko Car

U drugom poluvremenu, Etha se trgla, te su serijom koševa došli do 53-40. U posljednju dionicu Zadrani su ušli sa 7 koševa razlike (59-52). Za istaknuti je i podatak kako su Zadrani u pretposljednjoj četvrtini dali 8, a primili 22 koša. Iako su se gosti u više navrata vraćali u susret, a šest minuta prije kraja imali su -7 koševa (67-60), Zadar je slavio i prošao u drugi krug.

Još jednu odličnu utakmicu u dresu Zadra odigrao je Marko Car (3/5 za tri) koji je postigao 22 koša, 15 je dodao danas odlično raspoloženi Pavle Marčinković (5 skokova). te Ive Ivanov i Ivan Batur sa po 10 postignutih koševa. Kod poražene Ethe, bolji od ostalih bio je Anthony King sa 25 ubačaja.

Vlaiću i Pelczmannu po minuta, Dundovića boli vrat

Za istaknuti je i podatak kako su Antonio Vlaić (koji je postigao svoj prvi službeni koš u dresu Zadra), i Josip Pelczmann ušli u igru minutu i pet sekundi prije kraja utakmice. Vlaić je postigao 2 koša uz jedan skok, dok je Pelczmann ostao bez učinka. U igru nije ulazio Mario Dundović koji ima problema s Vratom, kako je na pressici nakon utakmice kazao trener Zadra, Danijel Jusup.

KK Zadar – ETHA Encomi 81-67 (28-10, 22-21, 9-21, 22-15)

KK Zadar: Car 22, Vladović 6, Batur 10, Tomas 1, Ramljak 1, Dundović, Marčinković 15 (5 sk), Ivanov 10 (5 sk, 6 as), Brown 6 (10 sk), Bilan 8, Pelczmann, Vlaić 2

ETHA: Johnson 12, Dabkus 6 (5 sk), Anastasiadis, King 25 (8 sk), Massamba, Constantinou, Tutt 8 (5 sk), Cup 5, Golubović 4, Redding 7, Panayiolou