A2 LIGA - JUG
4. kolo: Pobjede Pet Bunara, Jazina i Poličnika
Piše: Mario Bašić | Objavljeno 2.11.2010 u 15:09.

Roko Jurlina Foto: ZadarSport (arhiva)

U četvrtom kolu košarkaške A-2 lige jug, momčad Pet Bunara savladala je Šibenik 4, Jazine su u derbiju ostvarile gostujuću pobjedu nad Voštarnicom, dok je Poličnik bio bolji od Omiša.

Voštarnica - Jazine 57-81 (15-22,9-28,16-22,17-9)

Voštarnica: Dvornik 2, Bronić 2, Gjergja 14, Lukić, Vidaković, Stipanov, Barić 9, Dražović 7, Mišić 10,Graić, Grgurović 11, Pikunić 2.

Jazine: Pijaca 2, Ivanov 10, Bučaj 11,Anđelić 8,Čular 4,Baždarić 9,Rumora ,Josipović 26,Lukić,Ercegović 7,Rutar 4,

Već do poluvremena derbi je praktički bio gotov. Furioznom drugom četvrtinom, Jazine su pomele sa terena Voštarnicu. Josipović, Bučaj i Ivanov predvodili su odlične goste.

Pet Bunara – Šibenik4 84-81 ( 26-17,17-19,16-19,25-26)

Pet Bunara: Jurlina 24, Mičić 1, Jurjević 8, Zovko, Milin 17, Gligora 8, Šamarija 5, Vlaić 6, Banić 3, Šango 10, Ljubičić, Smolić 2.

Šibenik: 4: Narber, Čenić 2, Petrović 4, Čibela 27, Šarin 13, Mehić 2, Blaće 20, Matulja 3, Ivić, Šimac 10, Grgurica, Puče.

Ispostavilo se daje prva četvrtina bila ključ pobjede Bunara. Stečenu prednost u tom djelu igre uspjeli su sačuvati do kraja utakmice. Šibenčani su cijelo vrijeme prijetili ali ništa više od minimalnog poraza nisu uspjeli napraviti. Odlični Jurlina i Milin bili su najzaslužniji su nove bodove.

Poličnik – Omiš 83-66 (20-17,17-13,17-14,29-24)

Poličnik: Kovačević, Lepur, Bulić 3, Baričević 19, Bolić 11, Fain 5, Čanković 5, Jurjević 5, Mijolović 3, Marinović 17, Bulić 7, Mijolović 8.

Omiš: Perica, Kuvačić 2, Jurković 4, Raljević, Tomasović, Grizelj 19, Čagalj, Šipić 15, Požegaj 22,Nikolić 2,Žižić 4.

Poličnik se lako obračuna sa Omišom koji nije uspio dobiti niti jednu četvrtinu. Od početka do kraja lagano su ih mljeli do konačnih 17 razlike. Baričević i Marinović predvodili su domaćine do pobjede.

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati:Došk-Jolly 61-80,Mislav-Solin 67-82 i Kaštela-Metković 74-70