Rok Stipčević Foto: ZadarSport (arhiva)
U Barceloni je s početkom u 13 sati izvršeno izvlačenje skupina u natjecanju za FIBA EuroChallenge u novoj sezoni.
Prvo su izvučeni parovi kvalifikacijskih sureta iz kojih će pobjednici nastaviti natjecanje po skupinama, a tu su najzvučniji parovi: Trefl Sopot i Dexia, zatim Helios protiv Prostejeva, sarajevska Bosna igrat će protiv SLUC Nancyja, Paris Levallois protiv Maccabija iz Haife, a Artland Dragons će razigravati s Ethom iz Nikozije.
Košarkaši Zadra, koji su uz Telekom iz Bonna najzvučnije košarkaško ime među deset momčadi koje su direktno ušle u natjecanje po skupinama EuroChallengea, dobili su tako svoje protivnike u natjecanju po skupinama.
Zadrani su ždrijebom određeni u skupinu „G" EuroChallenga, ali prema pravilima još uvijek ne znaju točan sastav grupe. Vrlo komplicirani ždrijeb dodijelio im je poraženog iz kvalifikacijskog susreta EuroCupa između Apoela iz Nikozije i Benettona iz Trevisa, zatim pobjednike dvaju kvalifikacijskih susreta EuroChallengea i to između Leidena i Karsiyake, te Ethe (Nikozija) i njemačkog Artland Dragonsa.
EuroChallenge Qualifying Round:
BC Enisey Krasnoyarsk- BC Nizhny Novgorod
Keravnos-Szolnoki Olaj
Maccabi Haifa- Paris Levallois
Pinar Karsiyaka- Leiden Basketball
Artland Dragons- Etha Nicosia
Sluc Nancy- KK Bosna Asa Bh Telecom
Triumph Lyubertsy- Lugano Basket
Okapi Aalstar -Norrkoping Dolphins
CSU Asesoft Ploiesti- BC Khimik Yuzhny
BC Kyiv - Steaua Bucharest
Antwerp Giants- BC Minsk 2006
BK Prostejov- Helios Domzale
Trefl Sopot- Dexia Mons Hainot
Ferro ZNTU- Sport Benfica E Lisboa
Regular Season:
Group A
PAOK BC-Spartak BC
BCM Gravelines
Nizhny Novgorod -Enisey Krasnoyarsk
Szolnoki Olaj-Keravnos
Group B
Skyliners Frankfurt-Besiktas
BK Ventspils
BC Khimik Yuzhny -CSU Asesoft Ploiesti
Paris Levallois - Maccabi Haifa
Group C
Lucoil Academic -Aris
Tartu Rock
Lugano Basket -Triumph Lyubertsy
Sport Benfica E Lisboa -Ferro ZNTU
Group D
Belgacom Liege -Hapoel Migdal Jerusalem
Turk Telekom Ankara
Norrkoping Dolphins-Okapi Aalstar
Barak Natanya
Group E
KK Zagreb-Gran Canaria 2014
KRKA Novo Mesto
Helios Domzale -BK Prostejov
Telekom Baskets Bonn
Group F
Cedevita Zagreb-Dynamo Moscow
Lokomotiv Kuban
BC Minsk 2006-Antwerp Giants
Steaua Bucharest-BC Kyiv
Group G
Apoel Nicosia-Benetton Basket Bwin
KK Zadar
Leiden Basket -Pinar Karsiyaka
Etha Nicosia -Artland Dragons
Group H
Entente Orleanaise Loiret -BC Azovmash
BC Telenet Oostende
KK Bosna Sarajevo -Sluc Nancy
Dexia Mons Hainaut -Trefl Sopot