A1 Liga za ostanak
Nevjerojatni Mate Mrva Dubrovniku "utrpao" 32 koša!
Piše: Kosarka.hr | Objavljeno 17.4.2010 u 21:53.

Mate Mrva Foto: ZadarSport (arhiva)

Borik je pobjedom kod Dubrovnika 73:83 zaključio još jednu sezonu u A-1 ligi. Današnji rezultat i nije bio toliko važan jer su i jedni i drugi ispunili glavni cilj sezone i ostali u prvoligaškom društvu.

Borik je bolje ušao u susret i poveo preko Tea Petanija 11:18, a bacanjima Ante Devića zaključio prvu četvrtinu s prednošću 16:22. Polaganjem Marijana Čakaruna početkom nastavka Zadrani imaju i osam koševa viška (16:24), ali Antonio Oštrić zabija devet svojih poena u nizu za vodstvo Dubrovnika 30:26.

Koševima Mislava Perića i Marija Hajdića domaći su poveli 35:30, a Dević opet završava četvrtinu za smanjenje na 35:32 na velikom odmoru. Zakucavanjem Frane Karača polovicom treće četvrtine Gospari odlaze na svojih +8 (45:37), a tricom Perića i na poen razlike više (52:43). Čakarun će se nadovezati na poene Mate Mrve i Devića za povratak Borika na 54:50 prije zadnje četvrtine.

Oštrić je donio Dubrovčanima 64:55 u drugoj minuti zadnje četvrtine, samo da bi Mrva i Čakarun uz pomoć Marina Jurjevića napravili 8:0 za pola koša zaostatka. Trećom tricom Ive Pavića Borik je poveo, a s pet vezanih poena Mrve u tren otišao na 67:76 u 36. minuti.

Petani je bacanjima odgovorio na poene Hajdića, pa je Borik dvije minute prije kraja bio jednako daleko za Dubrovčane (69:78), a onda svoju šestu tricu trpa igrač utakmice Mrva za okruglih deset razlike (71:81). Bilo je to sasvim dovoljno da Borik osigura pobjedu za kraj svoje sezone.

Mrva je završio utakmicu s 32 poena za 30 minuta igre i 6/8 za tricu. Čakarun je dodao 12, Petani 11, a Jurjević deset za Borik. Oštrić je zabio 21 uz 12 skokova, Hajdić 19, a Perić 18 za poražene.