NOVA BLAMAŽA ZADRANA
Košarkaši Zadra poraženi od Crvene Zvezde 77-72
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 16.3.2010 u 20:30.

Vedran Morović Foto: ZadarSport (arhiva)

Košarkaši Zadra poraženi se vraćaju s još jednog gostovanja. Večeras je od Zadra u Pioniru bila bolja momčad Crvene Zvezde koja je slavila rezultatom 77-72. Najbolji u redovima domaćina bio je Marko Kašelj sa 17 koševa i 7 skokova, dok je kod Zadra Vedran Morović postigao 20, uz 8 asistencija.

Dobro su se Zadrani držali do 5 minuta prije kraja utakmice kada su Jusupovi izabranici bili na samo dva koša zaostatka (61-59), no u konačnici, igrači Crvene zvezde bili su prisebniji te su brzom serijom 6-0 mirno utakmicu priveli kraju.

Počelo je dobro na startu za domaće, serijom 6-0, preko Stevića i Kršelja Zvezda je dobro otvorila utakmicu, no s druge strane Morović i Ružić nisu dopustili domaćinu da tako brzo ode na poveću razliku. Imali su domaći prednost od 12-11, no do kraja prve četvrtine Zvezda je dala pet, a Zadar tri koša (17-14).

Zadrani su do svog prvog vodstva na utakmici stigli u 13. minuti kada je Stipčević nakon pogođenog koša zabio i dodatno slobodno bacanje (21-23), no tada su zaredale brojne greške Jusupovih igrača što je Zvezda iskoristila za preokret. Imali su domaći i sedam koševa viška, no na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 36-34 (trica Ružića i Rančića).

Treća četvrtina također je bila bolja za domaće. Zvezda je u jednom trenutku imala i 11 koševa viška (45-34), no Zadrani su se u susret vratili furioznom serijom 14-4, ponajviše zahvaljujući Plaistedu i Stipčeviću koji je pogodio tricu za 59-58.

No onda, pri rezultatu 64-59 šuter Zadra Damir Rančić neshvatljivo, u dva sljedeća napada izlazi s loptom u ruci van terena te Zvezdi doslovno poklanja dva napada. Do kraja susreta Zadrani su pokušali uhvatiti vodstvo Zvezde, no to im nije pošlo za Rukom…

Crvena Zvezda - KK Zadar 77-72 (17-14, 19-20, 18-17, 23-21)

Crvena Zvezda: Kešelj 17 (7 skok.), Kikanović 4, Radosavljević 2, Rondović, Milošević, Nedović, Stević 12, Radivojević 6, Štimac 7, Bakić 19, Bjelica 10.

Zadar: Rančić 6, Perić 4, Stipčević 11, Boisa, Šarlija, Marčinković, Ružić 18 (5 skok.), Bilan 3, Morović 20 (8 asist., 4 skok.), Car, Škifić, Plaisted 10 (9 skok.)